Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2016

PROPOZYCJE LITERACKIE DO PODUSZKI. Spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych „Popołudnie z Książką” w Filii nr 7 – relacja

11-02-2016

PROPOZYCJE LITERACKIE DO PODUSZKI.

Spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych „Popołudnie z Książką” –

Filia nr 7

Grudniowe spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych „Popołudnie z Książką”, 28 grudnia 2016 r., nosiło tytuł „Propozycje Literackie do Poduszki”.

Tematem analizy literackiej było opowiadanie kryminalne „Sprawiedliwość i zemsta” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, ze zbioru: „Zatrute Pióro”.

Fabuła tekstu wskazuje na relacje ludzkie, które noszone od dzieciństwa, pogłębiają się tworząc trudne, aż do nienawiści konflikty: Jak wielka jest rządza zemsty, jak wielka jest rządza krzywdy i do czego można się posunąć, jak można kogoś niesłusznie skazać, jak bardzo człowiek może cierpieć z powodu traumy z powodu nieudanego dzieciństwa i pokusić się, aż do strasznych rzeczy (A. T.).

Kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego „Popołudnie z Książką” odbędzie się w ostatni poniedziałek stycznia – 25 stycznia 2016 r.

Anna Kurowska

__________________________________________________________________________________