Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

22047659 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2012

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w JĘZYKU ANGIELSKIM - Filia nr 7

26-10-2012

„Cała Polska Czyta Dzieciom w Języku Angielskim”

zajęcia językowe z Helen Doron Early English w Filii nr 7

W Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie,  w dniu 24 października 2012  roku rozpoczęły się pierwsze zajęcia z językiem angielskim w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom w Języku Angielskim”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy III Zespołu Szkól Muzycznych Nr 2 w Rzeszowie.

Zajęcia  prowadzone były przez panią Agnieszkę Lutak z Centrum Helen Doron w Rzeszowie oraz uczennice z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Dzieci poznały nowe słownictwo związane z pieczeniem chleba (grains, wheat, to grind; to grow; to plant; to help; to make bread; to bake; an oven i in.) z wykorzystaniem prostej historyjki „The Little Red Hen”  opowiadającej o kurce, której nikt nie chciał pomóc. Inscenizacja  przedstawiała kolejne etapy powstawania chleba, począwszy od  siania pszenicy, mielenia ziarna, aż do momentu pieczenia chleba. Z zainteresowaniem wysłuchały bajki w języku angielskim, a na koniec bez trudu wyciągnęły z niej morał, że warto pomagać innym.

Uzupełnieniem tej pouczającej historyjki były zabawy w zgadywanki i wyszukiwanki. Na koniec rozbawione dzieci zaśpiewały znaną piosenkę „Old McDonald”. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

Agnieszka Lutak

Dziękujemy pani Agnieszce Lutak z Centrum Helen Doron w Rzeszowie oraz uczennicom z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie za udział w lekcji  z językiem angielskim.

Anna Kurowska