Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

„Zima w zwierciadle czasu” w Filii Nr 7

01-03-2011

W dniach 09.02.2011 r.; 15.02.2011 r. ; 17.02.2011 r., w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie- odbyły się spotkania z przedszkolakami z Przedszkola Nr 36, Gr. V (wych. p. G. Gumieniak) i z uczestnikami Młodzieżowego Domu Kultury, z grupy „Każde Dziecko to Potrafi” (wych. p. B. Wilk, p. S. Sikorska); Klub Wesołego Dzieciaka” (wych. p. R. Magierska) oraz „Zabawa i Edukacja”(p. B. Wilk, p. S. Sikorska, p. R. Magierska).

Temat spotkań nawiązywał do zimowej pory roku i nosił hasło: „Zima w zwierciadle czasu”.  Wstępem do rozpoczęcia zajęć było odczytanie kilku wierszy Jerzego Ludwika Kerna „Śnieg”; „Bałwan ze śniegu”  S. Szuchowej i H. Zdzitowieckiej i odśpiewanie wiersza „Zła zima”  Marii Konopnickiej oraz piosenki „Dzwonki sań”, a także wysłuchanie opowiadania pt: „Śnieg” z książki R. Gościnnego i J.J. Sempe „Nowe przygody Mikołajka”.

Dzieci, w trakcie spotkania, wymieniały atrybuty zimy, jak śnieg, sanki, narty, zawieja, bałwan. Mówiły również o zwierzętach zapadających w sen zimowy (niedźwiedź, mrówka, osa, pszczoła itp.). Sprawdzianem znajomości tematu było również, rozwiązanie krzyżówki i ułożenie wiersza „Zima”  Marii Konopnickiej, oraz uzupełnienie wyrazów w wierszu Małgorzaty Strzałkowskiej „Bałwan”. Końcowym elementem zajęć było namalowanie kolorowego krajobrazu, z zimowym bałwankiem w tle.

Na zakończenie jego uczestnicy, przy śpiewie piosenek „Dzwonki sań”, „Stary Niedźwiedź mocno śpi”  i „Hu, hu, ha, nasza zima zła”  zakończyli spotkanie. Obecnych na zajęciach było 77 uczestników.