Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

„Czy znasz swoją bibliotekę?” - zajęcia w Filii nr 7

28-02-2011

Dnia 23 lutego 2011 roku, w filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, odbyły się zajęcia pod hasłem „Czy znasz swoją bibliotekę?” – z kl. II Szkoły Podstawowej - z Zespołu Szkół Muzycznych ( wych. p. Dorota Gasztych), w trakcie, których uczniowie poznawali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki (książki i czasopisma) oraz sposoby ich wyszukiwania, poprzez katalog alfabetyczny i Internet. Przypomniany został także, regulamin biblioteki.

Ważnym elementem poruszanym w trakcie lekcji było wskazanie uwagi słuchaczom na sygnaturę książki (znak miejsca książki na półce), która stanowi najważniejszy klucz w wyszukiwaniu danego tytułu. Przyporządkowuje ona daną pozycję do konkretnego działu. Dzieci w trakcie zajęć nauczyły się posługiwać tym kluczem, a końcowym akcentem spotkania było rozwiązywanie krzyżówki o bibliotece i ułożenie haseł związanych z książką i biblioteką.

Urozmaiceniem zajęć było zaśpiewanie piosenki o encyklopedii z książki „Miki Mol”  Ryszarda Antoniszczaka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, a uzyskane informacje pomocne im będą, podczas korzystania ze zbiorów danej biblioteki. Obecnych było 17 osób.