Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

„Funkcje periodyków na przykładzie wybranych tytułów gazet i czasopism”

08-02-2011

W dniu 8 lutego 2011 roku- w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Osmeckiego 51 - odbyła się lekcja biblioteczna pt.: „Funkcje periodyków na przykładzie wybranych tytułów gazet i czasopism” z udziałem Klubu Przyjaciół Ciekawej Książki, (koło polonistyczne Kl. VI b – wych. p. Bożena Błyskal).

Uczestniczy zajęć wysłuchali wiadomości o rodzajach czasopism, wg stopnia ich częstotliwości (dzienniki, miesięczniki, kwartalniki, roczniki itp.),preferencji czytelniczych poszczególnych użytkowników biblioteki (dla dorosłych, dzieci i młodzieży), jak również budowie czasopisma (m.in. Co to jest stopka redakcyjna?; Jakie rubryki i działy posiada dane czasopismo?; Czym się charakteryzuje? itp.)

W dalszej części spotkania, zadaniem uczniów było scharakteryzowanie, przy pomocy poszczególnych czasopism,częstotliwości, kategorii odbiorcy i treści zawartych w artykułach. Pytania podsumowujące temat, na które odpowiadali uczniowie zakończyły spotkanie.