Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

24209916 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

„Razem ze Słonkiem: Ślimak, Ślimak pokaż rogi”

14-04-2011

„Razem ze Słonkiem : Ślimak, Ślimak pokaż rogi”  - taki tytuł nosiły zajęcia poświecone wiosennej porze roku w dniach 29 marca 2011 i 6 kwietnia 2011 r. w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego51 , w których brały udział przedszkolaki z Przedszkola Nr 37 z Gr. 5 (wych. p. Agata Krupa- 25 osób. i Gr. 4 (wych. p. Małgorzata Welc- 26 osób) oraz z Gr.2 p. Agnieszka Rojek -29 osób)

W trakcie zajęć dzieci odpowiadały na pytania związane z Wiosną (Jakie rosną kwiaty? ; Jakie budzą się zwierzęta? itp.). Wysłuchały też, utworów „Uparty ślimak”   Ewy Szelburg –Zarembiny i „O ślimaku, co szukał wiosny”  Wandy Grodzieńskiej, które omawiały sylwetkę głównego bohatera spotkania. Ślimak był też symbolem malarskim, którego dzieci rysowały w różnorakie wzory, a końcowym jego efektem był piękny, kolorowy, spiralny owal postaci.

Na zakończenie lekcji dzieci śpiewały piosenki o Wiośnie. W zajęciach wzięło udział łącznie 80 uczestników.