Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

„Kłamczucha jakiej nie znacie”

14-04-2011

Dnia 20 marca 2011 r.-odbyła się lekcja poświęcona twórczości Małgorzaty Musierowicz pt.: „Kłamczucha jakiej nie znacie ”,  na przykładzie wybranej lektury „Kłamczucha”  z cyklu „Jeżycjada” (18 części) dla członków Klubu Przyjaciół Ciekawej Książki (wych. B. Błyskal ; uczniowie kl. VI b SP-Nr 25) .

W trakcie zajęć analizowana była postawa bohaterki „Kłamczuchy”, język utworu oraz środowisko. Wychowana w prowincjonalnym miasteczku (w Łebie), udaje się do Poznania za swoją wielką miłością Pawełkiem, by tam kształcić się w Liceum Poligraficznym. Inteligentna, oczytana, obdarzona poczuciem humoru, a jednocześnie z zamiłowaniem do dramatyzmu, interesuje się teatrem i chce zostać aktorką. Jest energiczna i zaradna. Jej losy splatają się z wieloma trudnościami, które wywołują skomplikowane, ale też i zabawne sytuacje. Książka nasiąknięta humorem, przez uczniów czytana była z wielkim zainteresowaniem.

Podsumowaniem lekcji było napisanie odpowiedzi na pytania zawarte w quizie dotyczące utworu i rozwiązanie krzyżówki.