Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

25420960 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2010

Karnawał jakich mało

03-02-2010

W dniu 03.02.2010 r. w bibliotece – w Filii Nr 7 - WiMBP w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego 51 w sali Młodzieżowego Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z panią Niną Opic - rzeszowianką, pisarką, poetką, psychoterapeutką, wykładowcą w Studium Policealnym w Rzeszowie. Autorką wielu artykułów, opowiadań, drukowanych w prasie ogólnopolskiej i lokalnej w czasopismach: Nasz Dom – Rzeszów; dodatek do Nasz Dom - Rzeszów Dzieciom- Pluszak; Nowiny; Super Nowości; Przedszkolak; Mamo to ja. Współpracowała również z wieloma innymi periodykami jak Prometej; Głos Nauczycielski; Nowiny Rzeszowskie czy Podkarpacie. Twórczość jej obejmuje także inny gatunek literacki – poezję, która porusza wiele nurtujących i ciekawych tematów związanych m. in. z naszym życiem, o mieście Rzeszowie i ciekawymi postaciami, np.: "Ojciec Święty i ja"; "Wiersze o Rzeszowie"; "Drogowskazy"; "Jej słowo"; "Bliźniemu swemu". Jest współautorką książki "Rzeszowianie o sobie i o swoim mieście".

Nie obca jest jej również tematyka dziecięca. Swe opowiadania, których akcja rozgrywa się w Rzeszowie "Bajeczki do poduszeczki nad brzegiem Wisłoka"  dedykowała właśnie najmłodszym odbiorcom. Uczestnicy spotkania uczniowie kl. I c ze Szkoły Podstawowej Nr 25 z wychowawczynią - panią Magdaleną Linek i uczniowie kl. I z Zespołu Szk. Muz. Nr 2 z wychowawczynią - panią Dorotą Gasztych licznie przybyli, by poznać pisarkę i wysłuchać jej relacji o sposobie pisania tekstu, wykonywania ilustracji, a także o jej początkach w sztuce pisania. Jednym z uczestników spotkania był również autor ilustracji jednego z utworów autorki- Damian Iwiński z kl. I c. Nasz gość wspomniał także, iż pierwszy wiersz pt.: "Uparta myszka"  powstał wówczas, kiedy jej syn (obecnie dorosły człowiek) chodził do przedszkola i jemu on właśnie został zadedykowany. Natomiast pierwsza poważniejsza prezentacja twórczości na forum ogólnopolskim nosiła tytuł "Opowieści biedronki Balbiny", za którą otrzymała wyróżnienie.

Dzieci z zapartym tchem słuchały czytanych przez panią Ninę tekstów m.in. "Karnawałowy bal jeżyka"; "O kotku płotku"; "Suzan w Rzeszowie". Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli zakupić prezentowaną przez autorkę książkę i otrzymać pamiątkowe autografy.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 za udostępnienie pomieszczenia na spotkanie autorskie.