Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2010

„Mój przyjaciel Aniołek”

27-12-2010

W atmosferze anielskich opowieści, w dniach: 15 i 16 grudnia 2010 r., w Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, odbyły się zajęcia z uczestnikami Młodzieżowego Domu Kultury, z grup: „Każde Dziecko to Potrafi” ; „Klub Wesołego Dzieciaka” i „Zabawa i Edukacja” , których tematem był: „Mój przyjaciel Aniołek”. Anioły, Aniołowie Stróżowie nasi przyjaciele, niewidzialne dla oka niebiańskie istoty, trwają przy nas, w każdej chwili naszego życia.

W trakcie spotkania dzieci wyliczały zalety aniołów, tym razem w nawiązaniu do utworu ks. Mieczysława Malińskiego „Trzy kolorowe Aniołki”, ze zbioru opowiadań pt.: „Bajki Niebieskie”. Niebiańskie aniołki pomagały Świętemu Mikołajowi w przygotowaniu prezentów gwiazdkowych dla grzecznych dzieci tych małych i tych większych.

Uczestnicy spotkania z wielkim przejęciem słuchali przygód Św. Mikołaja i Aniołków. Końcowym jego akcentem było wykonanie papierowej postaci Aniołka, którego dzieci robiły z dużym zaangażowaniem.