Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2010

26-11-2010

W dniach od 23 Listopada 2010 r. do 26 listopada 2010 r., biblioteka - Filia Nr 7 WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Osmeckiego 51, wraz z przedszkolakami z Gr.V ( p. Renata Walat) i Gr. IV (p. Anna Gąsior) z Przedszkola Publicznego Nr 37 i Przedszkola Publicznego Nr 36 Gr.V (p. Grażyna Gumieniak) oraz z uczestnikami Młodzieżowego Domu kultury – z Klubu Wesołego Dzieciaka (p. Renata Magierska) udaliśmy się do świata Pluszowego Misia.

Dzieci dowiedziały się o historii powstania pluszowej zabawki, a następnie razem z Misiem Czytusiem, i jego przyjaciółmi: Muzysiem, Plastusiem, Maluszkiem, Krateczką i Kubusiem Puchatkiem, dzieci słuchały opowiadania (czytanego przez lektora) Beaty Andrzejewskiej z cyklu „Opowiastki familijne”  pt.: „Miś, a także „Bajki o brzydkim Misiu” Joanny Witkowskiej ze zbioru bajek „Bajki z magicznej skrytki”.

Każdy z uczestników musiał też, wykazać się talentem muzycznym, śpiewając piosenki o Misiu pt.: „Jadą , jadą misie”  czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Kolejnym elementem zabawy było rysowanie postaci Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawie.