Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2010

Urodziny Książkowego Misia

28-10-2010

W dniach od 20.10.2010 r. d0 28.10.2010 r. Filia nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zorganizowała, w ramach obchodów Urodzin Książkowego Misia- 25 października, cykl spotkań poświęconych temu ulubionemu bohaterowi książek. W zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola Nr 28 Gr. IV (z wych. p. Renatą Woźniak-Kłos); Niepublicznego Przedszkola „Pinokio” ( z wych. p. Bernadetą Marczak i p. Barbarą Ramot oraz p. Moniką Szubartowicz), a także uczestnicy z Młodzieżowego Domu Kultury, z grup: Każde Dziecko to Potrafi” i „Zabawa i Edukacja” (z wych. p. Bogusławą Wilk i p. Sylwią Sikorską).

W trakcie spotkania dzieci wymieniały imiona swoich ulubionych misiów (Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Paddington), oraz wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku z książki „Urodziny Puchatka”  oraz „Puchatkowy pamiętnik”; o Misiu Uszatku na podstawie utworu: „Bajki Misia Uszatka”  i opowiadania o Misiu Danuty Gelnnerowej „Gdzie jesteś Misiu”. Ten utwór zachęcał wszystkie dzieci do zabawy, gdyż głównym tłem utworu było poszukiwanie bohatera pośród różnych sytuacji w jakich się znalazł. Innym tekstem literackim opisującym Misia (wysłuchanym przez uczestników zajęć) było opowiadanie Beaty Andrzejewskiej z cyklu „ Opowiastki familijne”  pt.: „Miś”  (czytane przez lektora), który mobilizował do uwagi i analizy postępowania głównych bohaterów utworu. Znanym i lubianym utworem, wysłuchanym przez dzieci, była bajka pt.: „Złotowłosa i trzy misie”, która opisuje perypetie małej dziewczynki w chatce misiów.

W dalszej ich części dzieci miały wykazać się zdolnościami plastycznymi malując postać misia i zdarzenie z nim związane. Elementem muzycznym kończącym spotkanie była piosenka o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, która zawierała element zabawowy polegający na powtarzaniu w takt muzyki: „hupaj, siupaj, łupaj ,cupaj”. Wszyscy uczestnicy spotkań z dużym zaangażowaniem brali udział w formach prezentowanych przez bibliotekę.