Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2010

Ferie z Biblioteką - Filia nr 7

25-02-2010

W dniach 16,18, 23, 25 luty 2010 r. (wtorek i czwartek) odbyły się zorganizowane zajęcia podczas ferii zimowych dla czytelników Biblioteki Filii Nr 7 WiMBP w Rzeszowie pod hasłem Zima w bibliotece.

16.02.2010 r. (wtorek)
– na pierwszych zajęciach ferii zimowych pod hasłem: Bałwanki z plasteliny i nie tylko czytelnicy Filii Nr 7 modelowali z plasteliny bałwankowe i inne postaci zaczerpnięte z własnej wyobraźni.

18.02.2010 r. (czwartek) – spotkanie pod hasłem Co kryje się za wyrazem…?  Zagadki, quizy, krzyżówki miało na celu poszerzyć zakres wiedzy ogólnej uczestników poprzez uzupełnianie haseł w przygotowanych zadaniach. W trakcie zajęć dzieci malowały także, ciekawe obrazy ilustrujące ich zainteresowania.

23.02.2010 r. (wtorek) - w dniu tym odbyło się spotkanie z panem Wojciechem Jamą pod hasłem Oko w oko z postacią telewizyjną - kolekcjonerem, pasjonatą, instruktorem w Muzeum Dobranocek i ofiarodawcą eksponatów. W spotkaniu wzięli udział czytelnicy biblioteki i uczestnicy ferii zimowych z Młodzieżowego Domu Kultury wraz z ich opiekunem p. Robertem Nowakiem. Nasz gość opowiadał o bohaterach telewizyjnych kreskówek, Jacku i Agatce (bohaterowie teatrzyku telewizyjnego wymyśleni przez ilustratora Adama Kiliana. Teatrzyk był emitowany przez 10 lat. Również tym bohaterom zawdzięcza się powstanie Orderu Uśmiechu, gdyż w obecności p. Wandy Chotomskiej chory chłopiec przebywający wówczas w szpitalu, postanowił, by taką nagrodę im właśnie wręczyć. Projekt orderu wymyśliła ówczesna uczennica szkoły podstawowej - Ewa Chrobak- późniejsza laureatka tej nagrody), Misiu Uszatku, Kiwaczku, Wilki i Zającu, a także Piaskowym Dziadku, prezentując poszczególne maskotki i mówiąc ciekawe historie ich powstania. Pan Wojciech przytoczył także, postać Rumcajsa, czytając fragment opowiadania Jak szewc został rozbójnikiem z książki „RumcajsVaclav Ctvrtek-. Temat poruszany przez p. Jamę był bardzo ciekawy, gdyż w trakcie spotkania, jego uczestnicy zadawali i odpowiadali na pytania naszego gościa. Wszyscy bawili się przy tym doskonale, zarówno dorośli jak i dzieci.

25.02.2010 r. (czwartek) - zajęcia prowadzone przez panią Dorotę Noworól z Gimnazjum w Hyżnem uwrażliwiły uczestników na ciekawe formy sztuki i sposób patrzenia na nie pod różnym kątem. Nosiły one tytuł : Noc w świetle reflektorów – krajobrazy zimowe. Tematyka zajęć dotyczyła tzw. „dripingu” – maskowania za pomocą gazet oraz pryskania farbą na określony element dekoracyjny. Prekursorem tego typu stylu był Jackson Pollock - twórca taszyzmu (zastosowanie plam ). Zajęcia pokazały, iż każdy posiadający odrobinę wyobraźni i sprawne ręce, a nie mający wysokiego talentu artystycznego może się świetnie bawić.