Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2010

Od Wiosny do Wiosny

11-03-2010

W dniach 09.03.2010 r.; 10.03.2010 r.; 11.03.2010 r. w Filii nr 7 WiMBP w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego 51 odbył się cykl spotkań poświęconych Wiośnie pod hasłem Od Wiosny do Wiosny. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 37, z grupą 5 (opiekun- p. Agnieszka Rojek) i z gr. 4 (opiekun- p. Agata Krupa) oraz uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury – dzieci z grup: Każde Dziecko to Potrafi i Klub Wesołego Dzieciaka, wraz z ich nauczycielami: p. Bogusławą Wilk, p. Renatą Magierską i p. Sylwią Sikorską.

Tematem zajęć była Wiosna. Dzieci aktywnie odpowiadały na zadawane pytania i zagadki dotyczące tej pory roku: Co się wówczas dzieje z pogodą? Jakie budzą się zwierzęta i przylatują ptaki? oraz Jakie rośliny rozwijają swoje pąki?

W trakcie spotkań przedszkolaki wysłuchały wiersza Wiosna idzie Ewy Szelburg –Zarembiny i opowiadania Jolanty Mazur Przyszła Wiosna z miesięcznika dla najmłodszych Miś, a także opowieści pt.: Krecik i wiosna Zdenka Milera; natomiast uczestnicy z Młodzieżowego Domu Kultury z uwagą słuchali opowieści o Ślimaczku z książki pod tym samym tytułem, a następnie używając swej wyobraźni, wymalowały swego bohatera w kolorowe wzory.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach śpiewając piosenki o Wiośnie, recytując wiersze, a w nagrodę za recytację i śpiew otrzymały drobne upominki w postaci zakładek do książek i motylków do rysowania.