Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23796812 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2009

Urodziny Książkowego Misia

23-10-2009

    Mimo, iż Dzień Urodzin Książkowego Misia przypada na 25 października obchody jego święta w Bibliotece Filii Nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Osmeckiego 51 w Rzeszowie (budynek Młodzieżowego Domu Kultury) przypadły w dniach 22 i 23 października 2009 roku.

 

    Historia powstania najsławniejszych bohaterów książek naszego dzieciństwa zaczęła się bardzo dawno temu. "Kubuś Puchatek" autorstwa Aleksandra Allana Milne'a powstał 83 lata temu (14.10.1926 r.), a Miś Uszatek początkowo ukazywał się w czasopiśmie dziecięcym Miś, a po jakimś czasie stał się bohaterem licznych książek i filmów.

 

    Pierwszy utwór autorstwa Czesława Janczarskiego z ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego powstał 6 marca 1957 roku - 52 lata temu.

 

    W zajęcia organizowanych przez placówkę wzięły udział dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury z grup "Zabawa i edukacja" oraz "Każde dziecko to potrafi", także uczniowie z klasy pierwszej z Zespołu Szkół Muz. II stopnia.

 

    Spotkania, w których uczestniczyli najmłodsi nasi czytelnicy miały charakter zabawowy i edukacyjny i składały się z dwóch części. W pierwszej części dzieci wysłuchały opowiadania o małym Miodowym Misiu autorstwa Gillian Lobel i Tima Warnesa z utworu "Mały Miodowy Miś" oraz historii Tygryska i innych przyjaciół Kubusia Puchatka "Najpiękniejsze wspomnienia Kubusia Puchatka". Następnie wraz z ulubionymi bohaterami książek zaśpiewały piosenkę, w trakcie której powtarzały rytm: "hupaj, siupaj, łupaj, cupaj".

 

    Dodatkowym elementem lekcji była prezentacja ulubionych pluszaków przyniesionych przez uczniów z klasy pierwszej. Każdy mógł zaprezentować siebie i pupila podając jego i swoje imię.

 

    Końcowym akcentem zajęć było narysowanie ulubionego bohatera książki - Kubusia Puchatka. Każdy z uczestników na zakończenie spotkania otrzymał słodkie "co nieco" podkreślające charakter wspomnianych urodzin. Moment ten symbolizował również obchody 45 lat istnienia Filii Nr 7, której początek datuje się na 28 października 1964 r. Dzieci z uśmiechem na buzi i z piosenką na ustach pożegnały bibliotekę z myślą o następnym spotkaniu.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: