Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18487878 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2019

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek w Filii nr 6

28-05-2019

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek w Filii nr 6

 

W dniach 8-15 maja 2019 r., Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie włączyła się w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – programu promocji czytelnictwa i bibliotek, którego celem jest podkreślenie roli czytania oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
 

Mając na uwadze założenia tych wyjątkowych dni, a także biorąc pod uwagę tegoroczne hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek: „#Biblioteka”, Filia nr 6 zorganizowała szereg spotkań dla rożnych grup odbiorców.


Najmłodsi czytelnicy z przedszkola wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych pod hasłem „Alberta szuka miłości” Na podstawie przeczytanej historii o małej myszce Albercie szukającej miłości, wspólnie  z dziećmi zastanawialiśmy się, czym jest miłość w życiu każdego człowieka


Młodzież z klasy VI ze szkoły podstawowej zaprosiliśmy do udziału w zajęciach pod hasłem „Katalogi online w bibliotece”, które poprowadziła pani Justyna Mucha-Szylar – kierownik Czytelni Głównej WiMBP w Rzeszowie. Podczas spotkania młodzież w praktyce zapoznała się z zasadami korzystania i poruszania się po katalogu online. Na spotkaniu zaprezentowano możliwości katalogu bibliotecznego takie jak zamawianie, rezerwowanie oraz prolongowanie zbiorów. Uczniowie mieli również możliwość przeszukiwania bazy w oparciu o tytuł, autora, wydawnictwo czy hasło przedmiotowe, co jest szczególnie pomocne przy wyszukiwaniu informacji na dany temat.


W tych dniach nasze zaproszenie przyjęli także przedstawiciele Fundacji Na Rzecz Historii i Tradycji „Polska Historyczna”, którzy zorganizowali lekcję żywej historii dla uczniów ze szkoły podstawowej. Wystawa przedmiotów przywiezionych przez organizatorów pokazu przeniosła nas w czasy wczesnego średniowiecza, kiedy plemiona słowiańskie jednoczyły się tworząc państwo - Polskę. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmów, dźwiganie tarcz i mieczów. Pokaz historyczny zainspirował dzieci do dalszego zgłębiania dziejów historii, a bezpośredni kontakt z eksponatami przybliżył im wiedzę na temat życia w Polsce ponad 1000 lat temu.

 

14 maja wizytę złożyła nam młodzież z gimnazjum wraz z polonistką, panią Renatą Bombą. Bibliotekarze naszej Filii zostali obdarowani najlepszymi życzeniami „satysfakcji z wykonywanej pracy, ciągłej pasji, wspaniałych czytelników, wysokiego stanu czytelnictwa, pozytywnego nastawienia i uśmiechu” i własnoręcznie wykonanymi kartkami okolicznościowymi.
 

W ostatnim dniu Tygodnia Bibliotek gościliśmy panią Ewę Nowak-Koprowicz – koordynator Punktu Informacji Europejskiej Europe-Direct przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która przeprowadziła zajęcia pod hasłem „Odkrywajmy Europę!  Przystanek - Rumunia”. Zaproszone na spotkanie dzieci ze szkoły podstawowej miały możliwość poznać bliżej kraj o bogatej kulturze, tradycji i walorach przyrodniczych. Wspólnie dowiedzieliśmy się, jakie miasto jest stolicą kraju, jakie barwy ma flaga Rumunii, jak nazywa się najdłuższa rzeka przepływająca przez ten kraj, oraz jaki jest najwyższy szczyt w rumuńskich Karpatach.


Poprzez organizację wymienionych spotkań realizowaliśmy główne założenia Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, podkreślając rolę czytania, a także promując książkę i bibliotekę.

 

Natalia Szwedo

-------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: