Archiwum wydarzeń 2018

Świąteczne warsztaty plastyczne w Filii nr 6

21-12-2018

Świąteczne warsztaty plastyczne w Filii nr 6

18 grudnia Filia nr 6 zorganizowała zajęcia pod hasłem „Opowiedz mi babciu, opowiedz mi dziadku… o Świętach Bożego Narodzenia”. Spotkanie miało charakter międzypokoleniowy - uczestniczyły w nim dzieci przedszkolne z osiedla „Nowe Miasto” oraz zaproszone Panie - Babcie z Klubu Rękodzieła Artystycznego przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

W pierwszej części spotkania dzieci przygotowały dla zaproszonych pań występ artystyczny
o tematyce świątecznej, natomiast w drugiej części wszyscy wspólnie przystąpili do tworzenia ozdobnych choinek, które wymagały zaangażowania dzieci i pomocy babć.

W trakcie spotkania babcie chętnie czytały wiersze o tematyce świątecznej i noworocznej, dzieliły się wspomnieniami ze świąt swojego dzieciństwa. Rozmawialiśmy także o wigilijnych zwyczajach i obrzędach, które w każdym domu choć są podobne, to jednak różnią się detalami.

Zorganizowane międzypokoleniowe spotkanie uświadomiło nam wszystkim, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu i rozmowy o naszych tradycjach, oraz ile radości przynoszą takie spotkania zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na zakończenie wspólnie kolędowaliśmy i składaliśmy wzajemne, serdeczne życzenia. Dzieci przygotowały dla babć kartki świąteczne, które miały wartość szczególną, bo wykonane zostały własnoręcznie. Warsztaty zakończyliśmy wystawą choinek i wzajemnymi podziękowaniami oraz nadzieją na kolejne, międzypokoleniowe spotkanie w tym samym gronie.

Natalia Szwedo

-----------------------------------------------------------------------