Archiwum wydarzeń 2018

„Mikołajkowy czas wesołej zabawy z Tupciem Chrupciem” - relacja z Filii nr 6

12-12-2018

„Mikołajkowy czas wesołej zabawy z Tupciem Chrupciem”
- relacja z Filii nr 6

W dniu 5 grudnia 2018 r. Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie przygotowała spotkanie dla dzieci pod hasłem „Mikołajkowy czas wesołej zabawy z Tupciem Chrupciem”.

Okazją do spotkania był wyjątkowy dzień, który kojarzy się wszystkim dzieciom z postacią Świętego Mikołaja i prezentami. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały wiersza pt. „ Orszak Mikołajowy” D. Gellner, a także poznały ciekawą świąteczną historię pt. „Święta Tupcia Chrupcia” E. Piotrowskiej, która przekazuje najmłodszym, że otrzymywanie prezentów nie zawsze jest najważniejsze, a liczy się okazywanie pomocy i wsparcie dla innych potrzebujących. Opowiadanie pt. „Nadchodzą Święta” przybliżyło dzieciom istotę obdarowywania się prezentami przez postaci inne niż Święty Mikołaj, pochodzące z różnych zakątków świata. Opowiadaliśmy o  krasnoludzie o imieniu Jultomten, który wręcza prezenty dzieciom w Szwecji, o Dziadku Mrozie z Rosji, czy też dobrodzieju Sinterklass z Holandii.

Nasze wspólne mikołajkowe spotkanie uatrakcyjniły zagadki oraz wesołe zabawy, przygotowane z tej okazji.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał drobny mikołajkowy prezent.

Karina Kwas

----------------------------------------------------