Archiwum wydarzeń 2018

„Pierwsze kroki w krainie bajki” - cykl zajęć dla dzieci z Przedszkoli w Filii nr 6 - relacja

02-12-2018

W piątkowy listopadowy poranek Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie rozpoczęła cykl zajęć pod tytułem „Pierwsze Kroki w Krainie Bajek” przygotowanych dla dzieci z Publicznych Przedszkoli z osiedla „Nowe Miasto”.

Celem spotkań jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez głośne czytanie baśni, bajek, opowiadań oraz wierszy. W ten sposób rozwijamy wyobraźnię dzieci, poszerzamy ich wiedzę o świecie, wspieramy ich rozwój intelektualny oraz emocjonalny, kształtujemy ich system wartości poprzez ukazywanie co jest dobre, a co złe, rozbudzamy zainteresowania książkami jako ciekawą formą rozrywki przynoszącą radość i znajomość naszego dziedzictwa kulturalnego.

Podczas pierwszych zajęć w bibliotece dzieci poznają regulamin biblioteki, księgozbiór oraz sposób wypożyczania książek. Poprzez zagadki i czytanie opowiadania pod tytułem „O książce która mówiła” dzieci zapoznają się z prośbami książki i omawiają jak powinien poprawnie zachowywać się czytelnik.

Pod koniec zajęć dzieci wypożyczają książki, które wraz z rodzicami przeczytają w domu.

Monika Adamczyk

-----------------------------------------------------------------------------