Archiwum wydarzeń 2018

„Nasze dziedzictwo: tu przeszłość spotyka się z przyszłością” – relacja z Filii nr 6

05-12-2018

„Nasze dziedzictwo: tu przeszłość spotyka się z przyszłością”
– relacja z Filii nr 6

29 listopada 2018 r. w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie odbyło się spotkanie edukacyjne z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Zajęcia pod hasłem „Nasze dziedzictwo: tu przeszłość spotyka się z przyszłością” poprowadziła Ewa Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.

Zaproszeni uczniowie razem z prowadzącą odbyli wycieczkę po wielu europejskich miastach, poznając ich język, kulturę i tradycje. Odwiedzili najważniejsze europejskie zabytki, m. in. Partenon w Atenach, wieżę Eiffla w Paryżu, Most Karola w Pradze, Koloseum w Rzymie i Bramę Brandenburską w Berlinie. Uczestnicy zajęć mogli poznać wiele interesujących ciekawostek o europejskiej kulturze oraz sprawdzić swoją wiedzę - w ostatniej części zajęć dzieci wspólnie rozwiązywały interaktywny quiz podsumowujący zajęcia.

W trakcie zajęć każdy z uczestników otrzymał książeczkę „Odkryjmy Europę”, która może być zarówno zasobem wiedzy o Europie, jak również inspiracją do podróżowania i poznawania europejskiej kultury na własne oczy.

Barbara Hulek

-----------------------------------------------------------------------------------