Archiwum wydarzeń 2018

„Legendy z naszej przeszłości” – podsumowanie V. edycji konkursu literackiego w Filii nr 6 - relacja

09-10-2018

„Legendy z naszej przeszłości” –
podsumowanie V. edycji konkursu literackiego w Filii nr 6

„Niepodległa dla wszystkich” – to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, w ramach których Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała piątą edycję konkursu literackiego pt. „Legendy z naszej przeszłości”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z następujących szkół – Szkoły Podstawowej nr 11, 16, 23, 25.

Celem konkursu było zainteresowanie młodych czytelników dziedzictwem kulturowym, historycznym, przyrodniczym miasta Rzeszowa i regionu, poszerzenie wiedzy uczestników na temat tradycji, lokalnych wspomnień , legend, przekazów rodzinnych i wydarzeń naszego regionu.

Komisja wnikliwie przeanalizowała i oceniła wszystkie prace, uwzględniając następujące kryteria: zgodność z tematem, oryginalność i walory literackie, poprawność językową, stylistyczną, gramatyczną.

Komisja konkursowa w składzie:

Bernadeta Szczypta – dziennikarka Radia Rzeszów

Stanisława Bełch – autorka książek dla dzieci

Ewa Nowak-Koprowicz – zastępca kierownika Punktu informacji Europejskiej Europe Direct - Rzeszów

Monika Adamczyk – pracownik Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie

nagrodziła 3 najlepsze prace oraz dodatkowo przyznała 5 wyróżnień.

1. Krzysztof Kopecki – SP nr 11 (kl. VI)

1. Magdalena Kraska – SP nr 11 (kl. V)

1. Natalia Mikołajewska – SP nr 16 (kl. V)

Wyróżnienia:

1. Maksymilian Wanic – SP nr 11, (kl. VI)

2. Kamila Wilk – SP nr 11, (kl. V)

3. Julia Mach – SP nr 11, (kl. VI)

4. Alicja Szymańska – SP nr 16, (kl. IV)

5. Nina Skoczek– SP nr 11, (kl. IV)

Uroczystego wręczenia dyplomów oraz nagród dokonała kierownik działu Udostępniania WiMBP, Renata Pasternak oraz przewodnicząca komisji konkursowej Bernadeta Szczypta – dziennikarka Radia Rzeszów.

Członkowie komisji serdecznie podziękowali opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu, a wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i ciekawe legendy dotyczące naszej „małej ojczyzny”.

Biblioteka składa podziękowania Radiu Rzeszów oraz Punktowi Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów za przekazanie upominków i nagród dla laureatów i uczestników konkursu.

Monika Adamczyk

--------------------------------------------------------------------------------