Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2017

„Bożonarodzeniowe opowieści Franklina” - relacja z Filii nr 6

29-12-2017

„Bożonarodzeniowe opowieści Franklina” -

relacja z Filii nr 6

Grudzień to miesiąc świątecznych przygotowań. To magiczny czas, długo wyczekiwany przez wszystkich, to także moment radości i spotkań rodzinnych. Aby przybliżyć klimat świątecznego oczekiwania, Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zaprosiła dzieci z Przedszkoli nr 32, 38, 43 oraz Niepublicznego Przedszkola „Kraina uśmiechu” wraz z opiekunami, na spotkanie z bajkowym bohaterem - Franklinem.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali bajki pt: „Franklin przygotowuje święta” według autorów P. Bourgeoisa i B. Clarka. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o sympatycznym żółwiku Franklinie, który podobnie jak oni, przygotowywał się do Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki poznały znaczenie najważniejszych symboli charakteryzujących ten świąteczny czas, a następnie uczestniczyły w wykonywaniu zadań przygotowanych przez Franklina.

Krótka prezentacja multimedialna przybliżyła i zachęciła dzieci do rozmowy na temat  zwyczajów i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Rozmowa na temat symboliki związanej z świętami: pierwszej gwiazdki, kolacji wigilijnej, opłatka czy ozdób świątecznych, sprawiła, że dzieci z radością  i uśmiechem na  twarzy wypowiadały się o zwyczajach panujących w ich domach.

Miłym zakończeniem zajęć było wspólne kolędowanie oraz wzajemne składanie sobie życzeń.

Karina Kwas

-------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.