Archiwum wydarzeń 2017

„Warkocz Królewny Wisły” – zajęcia edukacyjne z okazji Roku Rzeki Wisły w Filii nr 6 - relacja

27-11-2017

„Warkocz Królewny Wisły” –
zajęcia edukacyjne z okazji Roku Rzeki Wisły

Decyzją Sejmu RP rok 2017 został ustanowiony Rokiem Rzeki Wisły, w którym przypada 550. rocznica wolnego flisu po najdłuższej rzece w Polsce, traktowanej jako „symbol polskości i patriotyzmu (...). Ta wyjątkowa rzeka, przez stulecia różnorodnie kształtowana przez naturę i ludzi, wciąż jest dla nas wyzwaniem cywilizacyjnym”.

Filia nr 6 WiMBP włączyła się w obchody Roku Rzeki Wisły, organizując spotkania edukacyjne dla uczniów klas II i III Szkoły Podstawowej nr 11 i 23 w Rzeszowie.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom historii  Wisły - królowej polskich rzek, która jest symbolem naszej tożsamości. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania legendy „Warkocz Królewny Wisły” Marty Jakubowskiej. Wspólnie odbyliśmy multimedialną podróż przez miasta, przez które przepływa Wisła. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Krakowie, Warszawie i Toruniu, gdzie przypominaliśmy znane legendy, odwiedzaliśmy ciekawe miejsca.

Dzięki takim aktywnościom jak rozwiązywanie krzyżówki, praca z mapą, układanie puzzli, uczniowie mogli w łatwy i przyjemny sposób zdobyć nowe wiadomości oraz utrwalić  już posiadane.

Natalia Szwedo

--------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.