Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia - relacja z Filii nr 6

24-11-2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia -

relacja z Filii nr 6

Historia misia zabawki rozpoczęła się już w XIX wieku i trwa do dziś. Dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. W tym dniu Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie obchodziła ten szczególny dzień wraz z dziećmi z Przedszkola nr 32, a towarzyszyły im główni bohaterowie spotkania, pluszowe misie.

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Czasem odgrywa rolę niezastąpionej zabawki, potrzebnej w chwilach radości, jak i smutku, bywa powiernikiem dziecięcych tajemnic.

Aby przybliżyć postać pluszowych misiów, przedszkolaki wysłuchały jednej z wielu historii powstania pluszowej maskotki oraz opowiadania pt. „Bajka o małym, szmacianym misiu" J. Niedbały.

Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące misiów; książkowych i tych filmowych, co lubią najbardziej robić oraz co wszystkim misiom smakuje najbardziej. Odgadywały misiowe zagadki oraz uczestniczyły w misiowej gimnastyce ruchowej.

Wszystkie misie w tym dniu otrzymały od dzieci, mnóstwo uścisków i uśmiechów. Na zakończenie wysłuchały misiowej piosenki w wykonaniu przedszkolaków.

Karina Kwas

----------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.