Archiwum wydarzeń 2017

21-11-2017

Poranek ze Stanisławą Bełch –
spotkanie autorskie w Filii nr 6

14 listopada Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie  miała przyjemność gościć regionalną pisarkę książek dla dzieci – Stanisławę Bełch, autorkę zbioru opowiadań „Wesołe historie” oraz cyklu książek „Snip i Kocio”, które bawią, uczą i wychowują.

Na spotkaniu pod hasłem „Jesienne spotkanie ze Snipem i Kociem” uczniowie mieli okazję poznać bohaterów książek Pani Stasi, dowiedzieć się jak powstali oraz skąd autorka czerpie pomysły na nowe historie tytułowych kotów.

Wysłuchaliśmy także kilku opowiadań ze zbiorku opowiadań: „Snip i Kocio zwiedzają Rzeszów”. Wraz z bohaterami książki odwiedziliśmy znane miejsca w Rzeszowie – Muzeum Dobranocek, Ratusz oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

W drugiej części spotkania uczniowie niczym prawdziwi reporterzy mogli zadawać autorce pytania dotyczące twórczości oraz prywatnych zainteresowań. Pani Stanisława zdradziła, że pracuje nad nową książką, która powinna ukazać w przyszłym roku. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi pomysłami na nowe przygody Snipa i Kocia, autorka wysłuchiwała ich z zaciekawieniem, przyznała, że spotkania z czytelnikami są dla niej inspiracją do wymyślania kolejnych przygód dwóch kotów.

Na zakończenie uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.

Natalia Szwedo

------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.