Archiwum wydarzeń 2017

13-11-2017

Światowy Dzień Postaci z Bajek –

relacja Filia nr 6

W listopadzie przypada Światowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie przygotowała dla najmłodszych czytelników z Przedszkola Publicznego nr 34 zajęcia animacyjno-czytelnicze. Głównym tematem zajęć była rozmowa o postaciach bajkowych, przypomnienie sobie znanych i ulubionych bohaterów bajkowych.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania baśni pt: „Tomcio Paluch” francuskiego bajkopisarza Ch. Perraulta. Wspólnie z dziećmi podjęliśmy rozmowę na temat ulubionych postaci bajkowych, wymieniając ich imiona, a także tytuły baśni lub bajek z jakich pochodzą m.in: Reksia, Króla Lwa, Smerfów, Małą Syrenkę, Śpiącą Królewnę i wielu innych.

Wspólnie poznaliśmy różnicę pomiędzy bajką a baśnią. Wymienialiśmy jakie postacie występują w literaturze dla najmłodszych oraz jakich magicznych rekwizytów używają baśniowi bohaterowie.

Bajkowe zagadki sprawiły wszystkim uczestnikom dużo radości, udowadniając znajomość literatury dziecięcej.

Na pamiątkę tak miłego spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książeczek.

Karina Kwas

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------