Archiwum wydarzeń 2014

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w Filii nr 6 – relacja

27-11-2014

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – Filia nr 6

25 listopada swoje Święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci – Pluszowy Miś! Pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie i na szczęście moda na misie nie mija. Z tej okazji Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała spotkanie dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 43, z którymi świętowała ten niecodzienny jubileusz.

Nasi najmłodsi czytelnicy poznali historię powstania maskotki. Bardzo chętnie opowiadały również o swoich misiach, o ich wyglądzie, imionach, a nawet o różnych historiach, jakie im się przytrafiały. Nie zabrakło misiowych zagadek, gier i zabaw.

Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „misiowy most” – przechodzenie po linie, które okazało się dość trudne, rysowanie misia z zasłoniętymi oczami, jak również zabawa „miś jest głodny” – rzut do celu.

Na zakończenie tego miłego spotkania przeczytaliśmy bajkę „Dobranoc, mój misiaczku” oraz wiersz „Miś” Ł. A. Dębskiej.

oprac. Karina Kwas

------------------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.