Archiwum wydarzeń 2014

CZYTAMY JEŻYCJADĘ MAŁGORZATY MUSIEROWICZ – konkurs pięknego czytania w Filii nr 6 – relacja

25-11-2014

Czytamy Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz

- konkurs pięknego czytania – Filia nr 6

W ramach projektu Biblioteki Narodowej „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2./2014 Filia nr 6 WiMBP w Rzeszowie zorganizowała konkurs pięknego czytania pod hasłem „Czytamy Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz”. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania wartościową literaturą dla młodzieży, uwrażliwienie na piękno żywego słowa oraz stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności. W konkursie wzięli udział uczniowie z kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.

Zadaniem konkursowym było przeczytanie i właściwe zinterpretowanie fragmentu dowolnej książki Małgorzaty Musierowicz z cyklu Jeżycjada. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie:

Renata Dziepak – kustosz WiMBP w Rzeszowie,

Maria Gulak – kierownik Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie,

Natalia Szwedo – bibliotekarz Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie,

Łukasz Kleska – specjalista ds. komunikacji i public relations WiMBP w Rzeszowie.

Komisja konkursowa oceniała prezentację uczestników według następujących kryteriów: płynność i bezbłędność, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Komisja przyznała tytuł Mistrza Czytania oraz wyróżniła cztery pierwsze miejsca:

Mistrzem Czytania została Martyna Lelek,

I miejsce zajęła Klaudia Bartoszek,

II miejsce zajęła Oliwia Wanic,

III miejsce zdobyła Julia Pondo oraz Zuzanna Mrozińska.

Wszyscy uczestnicy wykazali się nienaganną dykcją, artykulacją, właściwą interpretacją i zrozumieniem tekstu. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu, składamy podziękowania nauczycielom, którzy dołożyli starań w przygotowanie dzieci do konkursu, uwrażliwiając ich na piękno żywego słowa, w którym ogromną rolę odgrywa właściwa interpretacja i artykulacja.

Biblioteka składa serdecznie podziękowania sponsorom nagród w konkursie: Podkarpackiemu Instytutowi Książki i Marketingu w Rzeszowie, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” oraz GPI – Głównemu Punktowi Informacyjnemu Funduszy Europejskich.

oprac. Natalia Szwedo

____________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.