Archiwum wydarzeń 2014

24-11-2014

W świecie baśni H. Ch. Andersena

- turniej czytelniczy – Filia nr 6

21 listopada 2014 r. w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie odbył się turniej czytelniczy „W świecie baśni H. Ch. Andersena”. W turnieju wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie wraz z opiekunem. Spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia wybranych fragmentów z życia niezwykłej postaci H. Ch. Andersena, uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przepięknej gawędy o trudnościach życia codziennego, wielkiej miłości autora do książek, podróży oraz o jego twórczości i marzeniach.

Dużą atrakcją dla dzieci był sam udział w turnieju. Uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły. Każdy z zespołów wyznaczył swojego kapitana. Na uczestników konkursu czekały przygotowane zadania: zagadki literackie, kalambury, inscenizowanie scenek teatralnych. Entuzjazm, jaki panował podczas wykonywania wszystkich zadań, wzbudził miłą rywalizację między uczestnikami, która sprawiła, że wszyscy się świetnie bawili. Uczniowie wykazali się dużą znajomością baśni H. CH. Andersena, m.in.:  „Calineczki”, „Brzydkiego kaczątka”, „Królowej Śniegu”, „Pasterki i kominiarczyka” i wielu innych.

Spotkanie przebiegało w atmosferze dużej aktywności ze strony uczestników. Postawa i zaangażowanie uczniów oraz ich opiekuna, Małgorzaty Tobiasz, zdopingowała nas do zorganizowania kolejnych spotkań.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu BN „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2./2014.

oprac. Karina Kwas

____________________________________________________________________________________

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.