Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

RÓŻOWA PANTERA w BIBLIOTECE

16-12-2011

„Różowa Pantera w Bibliotece”

W miesiącu grudniu najmłodsi czytelnicy WiMBP Filii Nr 6 mieli zaszczyt spotkać się z wyjątkowym gościem Różową Panterę. Nasz gość przybył z Działu dla Dzieci Filii Nr 2 w Rzeszowie. Panie z tej placówki uznały, że nadszedł czas, aby udała się z wizytą do dzieci z innych bibliotek w mieście Rzeszowie. Z radością powitaliśmy naszego gościa, mając nadzieję, że uczestników zajęć rozbawi i umili czas spędzony w bibliotece. Jej obecność wytworzyła u dzieci nastrój miłej i radosnej atmosfery, wszyscy chcieli się przywitać i z największą ochotą wykonywali przygotowywane zadania. Dzieci brały udział w Muzycznej Loteryjce, uczestnicy tańczyli w rytm muzyki, z kapelusza wyciągali losy z instrukcją tańczenia; na palcach, na jednym kolanie, trzymając się za nosy, klaszcząc nad głową.

By zrozumieć w jaki sposób Różowa Pantera sprytnie wychodzi z trudnych sytuacji oraz  nie mówiąc ani słowa wyraża siebie ruchami twarzy i ciała ,dzieci obejrzały krótkie filmiki z naszą główną bohaterką.

Wspólna zabawa w teatr pantomimy stworzyła okazję do rozwijania u dzieci wyobraźni ruchowej, wrażliwości i twórczego myślenia, ukierunkowała energię dzieci i pozwoliła „wyjść z cienia” nieśmiałym.

Konkurs „Rysowanie z zamkniętymi oczami” przy pomocy podpowiadaczy pozwolił przedstawić Panterę w pełnej okazałości. Świetną rozrywką były także Puzzle, czyli  inaczej układanka polegająca na składaniu dużego obrazka Pantery z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały rysunek Pantery, który obiecały pokolorować  w przedszkolu.

Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Przeżywaliśmy nastrój wyjątkowości i radości podczas niezapomnianych chwil ze spotkania z Różową Panterą.