Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25469233 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2011

ODWIEDZAJĄC CZAROWNICE - Filia nr 6

12-12-2011

 

„Z wizytą u Czarownic Lidii Miś”
Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6


            Zaproszeniem do odbycia wędrówki do „Magicznej Krainy Baśni” było zorganizowanie cyklu spotkań pod hasłem „Z wizytą u czarownic”, popularyzującego twórczość regionalnej pisarki Lidii Miś. Każde spotkanie rozpoczynaliśmy od głośnego czytania baśni pt. Odwiedzając czarownice”. Pani Lidia Miś napisała bardzo piękną i wzruszającą baśń. Utwór „Odwiedzając czarownice” uczy dzieci wrażliwości i miłości do książek. Autorka w znakomity sposób wykorzystała  własne oczytanie i zauroczenie literatura dziecięcą!

Uczestnicy mogli poznać historię siedmiu skłóconych sióstr – czarownic i wraz z sympatyczną bohaterką Asią przenieść się w zaczarowany baśniowy świat. Autorka odwróciła wizerunek złych wiedźm – albowiem w opowiadaniach  przedstawiła czarownice dobre i nikomu nie robiące  krzywdy.

Czytając bowiem historię ośmioletniej Asi, która wypożyczyła z biblioteki zakurzony egzemplarz książki o czarownicach przekroczyliśmy zaczarowane wrota bajki. Wkroczyliśmy w świat tańczących wokół ognia siedmiu sióstr – czarownic, zawędrowaliśmy wraz z dziećmi do baśniowej krainy. Odwiedziliśmy pierwszą czarownicę – Krzaczastą Czarownicę, u której wszystko było stworzone z krzaków, a w jej postać przemieniały się kolejno Panie bibliotekarki  z Filii Nr 6 w Rzeszowie.

Nasi mali goście z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali historii Krzaczastej Pani, odtańczyli taniec czarownicy na miotle. Wybrali Królową Czarownic oraz Króla Czarnoksiężników. Na zakończenie wykonali ilustrację do wysłuchanej baśni „Krzaczasta Czarownica” ze zbiorku autorki „Odwiedzając Czarownice”.

Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom  niezapomnianych wrażeń. Była to świetna okazja, aby promować książkę, jej autorkę i bibliotekę w środowisku, pokazać dzieciom, na czym polega czar i magia ukryta w książce, zaprosić dzieci do odbycia wędrówki po cudownym świecie fantazji, pełnym czarów, niezwykłych wydarzeń, dobrych  i złych czarownic. W zajęciach  wzięły udział dzieci ze współpracujących z biblioteką Przedszkoli i Szkoły Podstawowej Nr 23
w Rzeszowie.

        Mamy nadzieję, że udział dzieci w naszym cyklu zajęć przybliżył twórczość znanej  baśniopisarki Lidii Miś, rozbudził zainteresowanie baśniami, które zawierają wiele wartości wychowawczych, a przede wszystkim rozbudził pasję czytania o kolejnych historiach czarownic.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: