Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

BAJKOWE SPOTKANIA Z FRANKLINEM - Filia nr 6

18-11-2011

„Franklin w bibliotece”
Zajęcia dla najmłodszych czytelników w Filii nr 6

W miesiącu październiku i listopadzie 2011 r. gościliśmy dzieci z Przedszkoli Nr: 9, 32,34,43,35,38 na zajęciach z cyklu: „Bajkowe Spotkania z Franklinem”.  Dzieci poznały sympatycznego bohatera bajeczek żółwika Franklina, który przekazał uczestnikom podstawowe informacje o książce i panujących zwyczajach w bibliotece. Zajęcia  połączone były z formami plastycznymi oraz z wykorzystaniem literatury i środków multimedialnych.

„Bajkowe Spotkania" na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Nr 6 w Rzeszowie. Dla większości maluchów była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci wysłuchały opowiadania "Franklin i książka z biblioteki", malowały bohatera tej książki, zwiedziły naszą bibliotekę, oglądały książki zgromadzone na bibliotecznych regałach oraz wystawę ulubionych książeczek dla dzieci. Dowiedziały się, jakie są zasady korzystania z biblioteki, a także na czym polega praca  pań bibliotekarek. Przyrzekły Książce, że szanować ją będą, krzywdy zrobić jej nie dadzą, a obowiązków czytelnika będą pilnie przestrzegać.

Na zakończenie zajęć  Panie bibliotekarki wręczyły dzieciom pamiątkowe zakładki, zaprosiły do korzystania z naszej biblioteki i wypożyczania książeczek o dalszych przygodach żółwika Franklina.