Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2011

W Krainie Książkolandii

14-10-2011

Pierwsza wizyta w bibliotece jest niezwykłym przeżyciem dla każdego dziecka. Taką niesamowitą przygodę mogły przeżyć ostatnio dzieci z Przedszkoli: Nr 32,35 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie. Biblioteka Filia Nr 6 w Rzeszowie przygotowała dla nich prawdziwą wyprawę do Książkolandii. Panie bibliotekarki zabrały najmłodszych czytelników w niecodziennną i tajemniczą podróż do Krainy Książek. Dzieci zapoznały się z regulaminem i sposobem wypożyczania książek. Poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, karta elektroniczna czytelnika, dowiedziały się również jakie są różnice miedzy księgarnią a biblioteką oraz obejrzały wystawę pt. "Moja ulubiona książka". Z zaciekawieniem przeglądały książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz wysłuchały "Prośby książki" i „Skargi Książki” stanowiące regulamin użytkowania.

Niewidzialnym przewodnikiem po Książkolandii był Duszek Książkouszek, który w różnych miejscach w bibliotece zostawił dla dzieci polecenia do wykonania. Starał się przybliżyć dzieciom świat książki, zadając zagadki, przedstawiając prośby książki, które dzieci obiecały spełnić. W Książkolandii dzieci przekonały się , że książka nie tylko uczy, ale też sprawia dużo radości.

Uczestnicy zajęć postanowili upamiętnić swoją pierwszą wizytę w bibliotece pozostawiając ślad na przygotowanych drogowskazach, obrysowywali swoją stopę, wpisując swoje imię, rysowali także Bajkowego Duszka.

Obiecali, że wrócą do biblioteki na kolejne spotkanie z

Duszkiem Książkouszkiem

.