Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25468747 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2011

LATO w MIEŚCIE - Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6

03-09-2011

"Lato w mieście 2011"
Filia nr 6, ul. Podwisłocze 6

 

W okresie tegorocznych wakacji WiMBP Filia Nr 6 w Rzeszowie zorganizowała zajęcia kulturalno-oświatowe pod hasłem: ,,Wakacje w bibliotece”. Staraliśmy się zapewnić dzieciom miły i aktywny wypoczynek, przedstawić ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu oraz dostarczyć niezapomnianych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych.

Każdy dzień wakacji rozpoczynaliśmy zajęciami integracyjnymi i aktywizującymi, mającymi ułatwić poznanie się uczestników i wprowadzenie wśród nich przyjaznej atmosfery. Dzięki temu dzieci uczyły się pracy w grupie, rozwijały samodzielność i aktywność twórczą. Wszystkie realizowane przez nas formy uwzględniały potrzeby i propozycje uczestników.

Szczególną popularnością cieszyły się gry i zabawy muzyczno-ruchowe wywołujące dobry nastrój i odprężenie, zajęcia manualne, odkrywające przed uczestnikami tajniki różnych technik plastycznych. Tworzenie gry planszowej na podstawie książki pt. ,,Alicja w krainie czarów”, zajęcia plastyczne ,,Moje spotkanie ze złota rybką”, ,,Skarpetkowe Pacynki” oraz realizacja filmu rysunkowego o rezolutnej Pszczółce Mai to tylko niektóre  formy pracy z przeprowadzonych przez nas zajęć.

Oczywiście nie zabrakło też spotkań z książką. Głośne czytanie fragmentów ulubionych utworów i bajek terapeutycznych niejednokrotnie pomogło uczestnikom rozwiązać trudną sytuację życiową, dając poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Jednak najciekawszą atrakcją były niewątpliwie zajęcia z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej, przeprowadzone pod hasłem: ,,Podróże po krajach Unii Europejskiej”, podczas których dzieci mogły w ciekawy i przyjemny sposób przyswoić sobie najważniejsze informacje na temat krajów Wspólnoty.

Kulminacyjnym punktem ,,Wakacji w bibliotece” była II Edycja ,,Mam Talent”, podczas której każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swoje zdolności. Był śpiew, gra na skrzypcach i gitarze, recytacja wierszy, skecze i sztuczki magiczne. Komisja jednogłośnie uznała, że wszyscy uczestnicy castingu mają talent.

Cieszymy się, że prowadzone przez nas zajęcia przyciągają co roku tak liczne grono młodych czytelników, którzy z pełną odpowiedzialnością poczuwają się do roli współgospodarzy organizowanych w naszej bibliotece imprez.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: