Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Święto Europy

11-05-2009

    W piątą rocznicę obchodów Święta Dnia Unii Europejskiej biblioteka nasza została zaproszona przez nauczyciela szkoły Szkoły Podstawowej Nr 11 w Rzeszowie - Panią Alicję Gierlach, do wspólnej organizacji obchodów Dnia Europy. Filię reprezentowały koleżanki bibliotekarki : Maria Jamróg, Dorota Podlesiecka, odpowiedzialne za przeprowadzenie turnieju z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej.


     Uczniowie przygotowali piękne prezentacje krajów należących do Unii Europejskiej przedstawiając zabytki, kulturę, i obyczaje. Podziwialiśmy stroje, potrawy regionalne, oraz zwyczaje panujące w różnych stronach Europy. Podróżując po Grecji tańczyliśmy taniec Greka Zorby, a w Hiszpanii, zachwycił nas występ tancerki Flamenco, uczestniczyliśmy w „mini” meczu sławnych drużyn piłkarskich, na rowerze zwiedzaliśmy Holandię, w Szwecji byliśmy na koncercie zespołu ABBA, a w Wielkiej Brytanii odpoczywaliśmy delektując się smakiem dobrej herbaty.


     Wśród licznych konkursów największym zainteresowaniem cieszyły się : „Prawda czy fałsz”, „Największe kraje Europy”, „Narodowe przysmaki”, „Słynne budowle”, „Tańce narodowe”.

 

     Dużych emocji dostarczyło układanie przez zespoły puzzli przedstawiających Wieżę Eiffla, tancerkę Flamenco, kiść winogron. Wszystkie konkurencję wymagały od uczniów zaangażowania, sprytu i dużej wiedzy.


     Uczestników konkursu do walki zagrzewała licznie zgromadzona publiczność, która dzielnie wspierała i kibicowała wszystkim drużynom. Rozwiązując quizy, krzyżówki, i rebusy dzieci w aktywny sposób uczestniczyły w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy na temat Unii Europejskiej.

 

    Zaangażowanie uczniów w trakcie zajęć oraz ich chęć poznania kultury innych ludzi w Zjednoczonej Europie dostarczyło nam wiele radości i satysfakcji, oraz zachęciło do przygotowania dalszych wędrówek europejskich.

 

    Mamy nadzieję, że wieloletnia współpraca Biblioteki ze Szkołą Podstawową Nr 11 przyczyni się do popularyzacji biblioteki i książki w naszym środowisku, a jednocześnie będzie inspiracją do pokonywania kolejnych progów w zdobywaniu wiedzy o UE.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: