Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Spotkanie autorskie z Lidią Miś

15-05-2009

    W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odbywającego się pod hasłem „Biblioteka to plus”, Filia Nr 6 na Nowym Mieście zorganizowała dla dzieci i młodzieży lekcje biblioteczne, konkursy, zabawy literackie oraz spotkanie autorskie z pisarką, autorką książek dla dzieci Lidią Miś.


     Lidia Miś jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Politechniki Rzeszowskiej wydziału Zarządzania i Marketingu. Autorka zadebiutowała w 2002 r. baśnią dla dzieci „Odwiedzając czarownice”, wydaną ponownie w 2004 r. Za swoją książeczkę dla dzieci została wyróżniona Nagrodą za Najlepszy Debiut Prozatorski Podkarpacia roku 2004. Opublikowała też „Opowieści biblijne dziadzia Józefa” (2006 r.) oraz książki dla młodzieży: "Tajemnice różowego jeziora - legenda elfów”.

 

    Na spotkanie autorskie z Panią Lidią Miś zaprosiliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych Nr 9 i 11. Uczniowie byli świetnie przygotowani pod względem znajomości treści książki - „Odwiedzając Czarownice”, wykonali także piękne kapelusze dla czarownic, a także prace plastyczne dotyczące siedmiu głównych bohaterek baśni. Ogromną atrakcją dla wszystkich naszych gości były trzy prawdziwe Czarownice: Krzaczasta, Piernikowa i Kamienna, które swoją obecnością podkreślały magiczny nastrój spotkania, wzmocniony dodatkowo zaklęciem rzuconym przez autorkę bajki „Odwiedzając Czarownice”.
 

    Nasz gość bardzo szybko nawiązał serdeczny, ciepły i pełen humoru kontakt z uczestnikami spotkania. Autorka opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej, o tym jak powstają jej książki. Chętnie odpowiadała na wszystkie zadawane pytania dotyczące twórczości literackiej dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych. Nasza młoda publiczność była bardzo ciekawa skąd pisarka czerpie pomysły do swoich utworów? Kto jako pierwszy je czyta? O czym będą kolejne książeczki?
 

    Dzięki dociekliwości najmłodszych czytelników mogliśmy się dowiedzieć, że w przygotowaniu do druku jest już książeczka po tytułem „Kuklaki i papcio Facelek”. Autorka ma również nadzieję na wydanie w niedługim czasie kolejnej książki zatytułowanej „Serce Lasu”, przeznaczonej również dla dzieci.

 

   Spotkanie z Panią Lidią Miś z pewnością pozostanie jako niezapomniane w pamięci dzieci, które zaopatrzone w książeczki ustawiły się do bardzo długiej kolejki po osobiste autografy.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: