Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

W odwiedznach u ELFÓW

19-05-2009

    VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – to świetna okazja, aby promować książkę i bibliotekę w środowisku, pokazać dzieciom, na czym polega czar i magia ukryta w książce, zaprosić dzieci do odbycia wędrówki po cudownym świeci fantazji, pełnym czarów, niezwykłych wydarzeń, dobrych i złych elfów.

 

    Zaproszeniem do odbycia wędrówki do „Królestwa Elfów” była wizyta najmłodszych czytelników w Bibliotece na Nowym Mieście. Tym razem udaliśmy się w podróż do magicznego świata Elfów – do Przystani Nibylandii. Wszystkie dzieci z Przedszkola Nr 38 wyraziły chęć udania się do Nibylandii – Krainy Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni, by poznać jej niezwykłych mieszkańców.
 

    Dzięki przeczytanym fragmentom książki „Królestwo Elfów” – Przedszkolaki dowiedziały się jak rodzą się Elfy, gdzie mieszkają, jak się bawią, jakie jest źródło ich magicznej mocy, poznały także zwyczaje panujące na zaczarowanej wyspie. Prezentacji najbardziej utalentowanych przedstawicieli elfickiej społeczności dokonał prawdziwy Elf, którego dzieci zaprosiły do siebie piękną piosenką:

„Witaj Elfie, witaj nam, my lubimy Ciebie, my lubimy Ciebie. Bądź wśród nas, bądź wśród nas”.
 

    Nasi mali poszukiwacze przygód z energią i dużym zainteresowaniem przystąpili do wykonania czekających ich zadań. Chętnie uczestniczyli w zabawach sprawdzających ich dzielność - wyłowienie z wody ukrytego w wodorostach magicznego kamienia ; wiedzę o świecie Elfów - Prawda czy Fałsz i tych rozwijających wyobraźnię - przedstawienie się imieniem Elfa oraz posiadanym talentem.
 

    W nagrodę za aktywny udział w zajęciach oraz wiarę w istnienie magicznych przyjaciół – Królowa Klarion, która uważnie przyglądała się wszystkim małym, utalentowanym Elfom, zaprosiła je wszystkie do swojego Królestwa.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: