Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

"Pierwsze Kroki w Krainie Bajki"

05-06-2009

    W dniu 5 czerwca 2009 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii Nr 6 na Nowym Mieście odbyła się impreza podsumowująca cykl zajęć: "Pierwsze Kroki w Krainie Bajki", zorganizowana w ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania.

 

    W uroczystości Pasowania na Czytelnika Biblioteki uczestniczyło 270 dzieci z Przedszkoli : Nr 9,32,34,35,38,43 oraz 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 9 i 23. Przedszkolaki przybyły w odświętnych strojach bajkowych i ludowych. Po uroczystym pasowaniu, dzieci zostały włączone w poczet czytelników naszej biblioteki przyrzekając, że będą szanowały książki i korzystały z ich rad i mądrości.


    Gości i dzieci powitała Kierowniczka Filii Nr 6 Maria Gulak, a następnie zabrała głos pani Halina Piotrowska - Zastępca Dyrektora WiMBP w Rzeszowie - Koordynator wojewódzki Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani dyrektor serdecznie podziękowała nauczycielom, bibliotekarzom, rodzicom za całoroczną współpracę z Biblioteką oraz osobiste zaangażowanie w propagowaniu czytelnictwa i miłości do książek wśród najmłodszego pokolenia. Podkreśliła fakt, jak ważne są te wczesne kontakty z biblioteką, z książką, jak decydująco mogą wpłynąć na późniejsze nastawienie dzieci do książek.


     Dziękując za życzliwość i troskę o dobro książki i czytelnika oraz podejmowane działania w tym zakresie wyróżniła dyplomami nauczycieli i sponsorów. Z rąk pani Dyrektor nauczyciele z Przedszkoli Nr: 9,32,34,38 i Szkół Podstawowych Nr: 9,23 otrzymali dyplomy za aktywny udział w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Wyróżniony został również sponsor kampanii społecznej: Cała Polska Czyta Dzieciom przedstawiciel firmy NESTLE.


     Nasza impreza zainaugurowana została zbiorowym czytaniem wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". Na sygnał "konduktora" pana Dyrektora WiMBP Stanisława Turka przybyli goście rozpoczęli czytanie tego znanego i lubianego przez dzieci utworu.

 

    Przedszkolaki i dzieci ze szkół nagrodziły czytających gości gromkimi brawami, a w podziękowaniu za piękne czytanie, dzieci zaprezentowały wiązankę tańców i przyśpiewek ludowych i współczesnych.

 

    Imprezę uświetniły występy dzieci :

- Przedszkole Nr 9 „ Ludowe Przyśpiewki”

- Przedszkole Nr 32 „Kujawiak”

- Przedszkole Nr 35 Taniec „Wyginam śmiało ciało”

- Przedszkole Nr 34 występ solistki z grupą taneczną w piosence "Niech żyje bal".


     Specjalnie na okazję głośnego czytania dzieciom, pani Anna Kryda–Borejko, regionalna poetka, zaprezentowała i przeczytała swoje wiersze dla dzieci, otrzymując wielkie brawa.


     Największą atrakcją był występ zespołu breakdance ”Wataha” z Tyczyna, który skupił uwagę nie tylko dzieci ale i dorosłych.

    Na zakończenie wystąpił teatrzyk ze Szkoły Podstawowej Nr 23 ze sztuką pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Po występach dzieci otrzymały słodki poczęstunek i pamiątkowe książeczki wraz z kartą Czytelnika.

 

    Podsumowaniem uroczystego pasowania było wręczenie podziękowań Dyrektorom Przedszkoli, Szkół Podstawowych i nauczycielom z rąk pana Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie za długoletnią współpracę z naszą Biblioteką oraz zaangażowanie na płaszczyźnie podnoszenia kultury czytelniczej wśród najmłodszych czytelników.

 

    Tegoroczna impreza zyskała dużą sympatię wśród nauczycieli, zaproszonych gości, a przede wszystkim naszych małych czytelników. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca z naszą biblioteką będzie się nadal umacniać i owocować nowymi pomysłami.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: