Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

"W Krainie Uśmiechniętej Książki"

30-06-2009

    W tegorocznym Tygodniu Czytania Dzieciom poświęconemu promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych, Filia Nr 6 zorganizowała wiele atrakcji m.in.: wspólne czytanie, spotkanie z ciekawymi ludźmi, inscenizacje teatralne, gry dydaktyczne, zajęcia animacyjno-czytelnicze, wyzwalające twórczą ekspresję literacką i plastyczną.

 

    Atrakcją dla dzieci był udział w grze dydaktycznej pt. "W Krainie Uśmiechniętej Książki". Uczestnicy podzieleni na grupy odpowiadali na pytania związane z książką, prawidłowa odpowiedź umożliwiała im przesunięcie się na dalsze pola, aż do „Krainy Uśmiechu”, gdzie czekała na uczestników niespodzianka /słodycze i zakładki do książeczek/.

 

    Okazją do podróży po literaturze była zabawa fabularyzowana, w trakcie której uczestnicy mogli się przenieść w tajemniczy świat średniowiecznych zamków. Uczestnicy odkrywali świat zamków średniowiecznych na podstawie otrzymanych ilustracji z różnych stron świata oraz wysłuchania fragmentów książki pt. "Zamek". Członkowie poszczególnych grup mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania. Pytania dotyczyły opisu życia ludzi mieszkających w tych potężnych budowlach, jak wróg zdobywał mury obronne, jakie stosowano sposoby obrony, jak i co jadano podczas uczt w zamku. Udzielone odpowiedzi tworzyły pasjonujący "Przewodnik po średniowiecznych zamkach".

 

    Ponadto zaprosiłyśmy dzieci do "Muzeum Literatury" - zajęć animacyjno-czytelniczych polegających na tworzeniu opowiadania na podstawie zgromadzonych rekwizytów związanych z książką. Uczestnicy biorący udział w zajęciach układali w ramkach różne elementy lub rzeczy, które mieli przy sobie lub znajdowały się w bibliotece. Przedmioty te, w sposób symboliczny wiązały się z utworem literackim – tytuły książek pozostały tajemnicą. Członkowie zajęć przesuwając się o jedną ramkę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara zapisywali pytania, a przy kolejnej zmianie miejsc odpowiadali na nie zgodnie z własnymi odczuciami. Na zakończenie uczestnicy głośno czytali powstałe nowe utwory literackie.

 

    Podsumowaniem VIII Tygodnia Czytania Dzieciom było spotkanie "Dzieci-dzieciom", w którym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 23 zaprezentowały sztukę teatralną "Księżniczka na ziarnku grochu" najmłodszym dzieciom z Przedszkola Nr 9.

 

    W podziękowaniu za piękny występ panie bibliotekarki przeczytały wszystkim uczestnikom spotkania wybrane baśnie ze zbioru "W Krainie Bajki" i wręczyły pamiątkowe książeczki i zakładki do książek.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: