Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2009

Wakacje w Bibliotece

21-08-2009

    Filia Nr 6 tradycyjnie od lat zorganizowała dla dzieci spędzających wakacje w domu różnorodne formy zajęć. Tegoroczne wakacje w bibliotece przebiegały pod hasłem:”Sztuka – Książka i Ty”.

 

    W ciągu wakacyjnych dni młodzi czytelnicy brali udział w następujących cyklach zajęć : „Spotkania z książką”, „Sztuka nie tylko dla dzieci”, „Sztuka i Ty” oraz cyklu zajęć literacko-plastycznych mających na celu promocję czytelnictwa i biblioteki w środowisku. Celem naszej akcji było uatrakcyjnienie czasu wolnego dzieciom i młodzieży, rozwijanie sprawności manualnych, wyobraźni twórczej, czerpanie przyjemności z zabaw muzyczno – ruchowych a przede wszystkim rozpowszechnienie przekonania, że wspólne zabawy z rówieśnikami mogą uczynić młodego człowieka swobodniejszym i szczęśliwszym.

 

    Szczególną popularnością cieszyły się zajęcia literacko -plastyczne , tworzenie przez uczestników ilustrowanych opowiadań i historii związanych tematycznie z przeczytaną książką, spotkania z ciekawymi ludźmi: pisarzami i artystami ,zabawy muzyczno– ruchowe, konkursy plastyczne i literackie oraz zajęcia z zakresu biblioterapii.

 

    Niewątpliwie najciekawszą atrakcją były spotkania autorskie : z panią Anną Krydą-Borejko oraz z artystą grafikiem Zbigniewem Hubschem. Nasi goście sprawili, że atmosfera spotkania była ciepła, serdeczna i pełna życzliwości dla uczestników. Pan Zbigniew Hubsch zapoznał dzieci z różnymi technikami artystycznymi, zwrócił uwagę na jedną z technik rysowania-rysowanie artystycznym węglem. Podkreślił fakt, że każdy może czerpać radość z rysowania ,tylko wystarczy poznać warsztat pracy, ale najważniejszym narzędziem rysownika są oczy. Zacząć trzeba od uważnego przyjrzenia się obiektowi i rozłożenia go – w wyobraźni. Uczestnicy z wielka uwagą wsłuchiwali się w słowa i cenne rady artysty wykonując pierwsze szkice węglem.

 

    Kulminacyjnym punktem spotkań było zaproszenie do „Baśniolandii”, słodki poczęstunek, wręczenie symbolicznych nagród za aktywny udział w zajęciach. O tym, że wakacje w bibliotece mogą być udane świadczy stała obecność dzieci na zajęciach, ich aktywność w wykonywaniu powierzonych zadań. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy uczestnicy akcji: „Lato w mieście” wzięli udział m.in: w takich formach zajęć, jak: zajęcia integracyjne „Poznajmy się”, „Bajkoterapii”, „Malujemy Letnią książkę”, „Fantazyjne oblicza”, „Pocztówka z wakacji”, „Z Anią z Zielonego Wzgórza w bibliotece", „Rupaki w bibliotece", „Elfowe portrety", zabawy ruchowe „Twister”, origami, układanie puzzli ,”Baśniolandii” i wielu innych.

 

    Cieszymy się, że większość dzieci i młodzieży spotyka się z nami od lat, systematycznie przychodząc na zajęcia, lubią spędzać czas w bibliotece. Mimo, że nasza akcja dobiegła końca biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w stałych formach pracy oświatowej organizowanej dla dzieci i młodzieży.

  

Prezentacja wybranych form pracy z uczestnikami zajęć:
„Letnie krajobrazy" - zajęcia plastyczne, technika wydzieranki
„Moja karykatura”- dowcipy rysunkowe

Spotkanie autorskie z artystą grafikiem Zbigniewem Hubschem
„Ilustrujemy wybraną książkę” - zajęcia plastyczne
„Pozdrowienie z wakacji" - zajęcia plastyczne
„Elfowe portrety” - zajęcia animacyjno-czytelnicze
„Magiczne kółeczka”- technika kiri-origami
„Bajkowe puzzle" - sztuka układania puzzli
„Z Anią z Zielonego Wzgórza w bibliotece"
„Rupaki w bibliotece”
„Twister" - zabawy ruchowe
„Zajęcia z rozrywką”
„Baśniolandia” - zajęcia animacyjno-czytelnicze

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: