Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - "KRÓLOWIE BAŚNI"

26-06-2008

 

    VII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – to świetna okazja, aby promować książkę i bibliotekę w środowisku, pokazać dzieciom, na czym polega czar i magia ukryta w książce, zaprosić dzieci do odbycia wędrówki po cudownym świecie fantazji, pełnym czarów, niezwykłych wydarzeń, dobrych i złych wróżek.
 

    Zaproszeniem do odbycia wędrówki do "Czarodziejskiej Krainy Baśni" było zorganizowanie turnieju czytelniczego pod hasłem "Królowie Baśni" pomiędzy zespołami: Wróżki, Czarodzieje i Elfy. Turniej rozpoczął się odśpiewaniem piosenki pt. "Witaj bajko, witaj nam", a następnie głośnym czytaniem baśni pt. "Wróżki" CH. Perraulta.

 

    Uczestnicy mogli poznać bliżej życiorysy znanych baśniopisarzy uznanych za "Królów Baśni" takich jak: Hansa Christiana Andersena, Jakuba i Wilhelma Grimmów, Charlesa Perraulta.

 

    Zadaniem poszczególnych zespołów było wykazanie się wiadomościami dotyczącymi życia i twórczości znanych baśniopisarzy. Członkowie turnieju brali udział w różnych zadaniach, między innymi w serii pytań dotyczących treści wybranych baśni, rozwiązywali bajkowe zagadki, odgadywali z jakiej bajki bohaterowie zgubili różne przedmioty. Ponadto każdy zespół typował osobę do zabawy w kalambury polegającej na zaprezentowaniu mimką i gestem postaci bohatera baśniowego tak, aby inni mogli odgadnąć o jaką postać chodzi.
 

    Uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą z zakresu wiadomości dotyczących znanych baśniopisarzy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz słodycze i w dobrych humorach opuścili bibliotekę obiecując, że będą poznawać kolejnych twórców baśni.
 

    Mamy nadzieję, że udział dzieci w turnieju czytelniczym "Królowie Baśni" przybliżył twórczość znanych baśniopisarzy, rozbudził zainteresowanie baśniami, które zawierają wiele wartości wychowawczych, a przede wszystkim rozbudził pasję czytania.

 

    W turnieju udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie wraz z ich opiekunką, nauczycielką Panią Elżbietą Blok.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: