Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

Ogólnopolskie urodziny Książkowego Misia

14-10-2008

    W dniu urodzin Książkowego Misia 14 października 2008 r. biblioteka gościła dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 38. Już w wejściu do biblioteki przekonałyśmy się, że nadal ulubieńcem dzieci jest Kubuś Puchatek. Wszystkie dzieci miały na głowach czapeczkę – symbol ulubionego misia. Na pytanie, czy znają książki o innych misiach – odpowiedziały, że tak, ale najbardziej lubią książki o Kubusiu Puchatku. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem dzieci w holu biblioteki oraz zaproszeniem do udziału w grze pt. „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele”. Warunkiem uczestnictwa w naszych urodzinach było udzielenie odpowiedzi na zadane pytania związane z treścią książki.

 

    Następnie panie bibliotekarki wraz z wychowawczynią zaprosiły dzieci do wysłuchania opowiadania pt. "Czarodziejskie słowo". Potem były zagadki –dzieci podzielone na zespoły miały za zadanie, słuchając opisu słownego, odgadnąć jaka to postać i wykolorować odpowiedni obrazek. Ponadto dzieci wykazywały się znajomością książek o ulubionym Misiu, wymieniając poszczególnych bohaterów książkowych. Oczywiście nie zabrakło „małego co nieco”. Chcąc uczcić urodziny Jubilata dzieci wykonały specjalnie dla niego laurkę - beczułeczki na miód.

 

    Uwieńczeniem przyjęcia urodzinowego był "Tort niespodzianka". Odśpiewaniem 100 lat oraz zdmuchnięciem urodzinowych świeczek rozpoczęła się misiowa uczta. Jubilatowi została wręczona kartka urodzinowa z życzeniami „wszystkiego największego”.

 

    Wspólne biesiadowanie w towarzystwie Jubilata upłynęło w bardzo przyjemnej i uroczystej atmosferze. Przyjęcie podobało się dzieciom i chętnie wypożyczały książeczki o innych ulubionych misiach.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: