Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

"Poeci wśród dzieci" - spotkanie ze Stanisławą Kopiec

29-10-2008

Pewna pani pisała wiersze.

Miała chęci złote najszczersze.

Znała wszystkie dzieci w powiecie.

Wiecie kto to? Dziwne, że nie wiecie"


     Z myślą o najmłodszych czytelnikach biblioteka zaplanowała cykl spotkań z naszymi regionalnymi pisarzami, poetami piszącymi wiersze dla dzieci pod hasłem:

Poeci wśród dzieci”.

 

     Pierwsze spotkanie w ramach tego cyklu odbyło się w naszej bibliotece w dniu 29 października 2008 r. Pierwszym honorowym gościem była pani Stanisława Kopiec znana i ceniona poetka, autorka mądrych i pouczających wierszy dla dzieci, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień: m.in. Nagrody im. Stanisława Piętaka, Nagrody Literackiej Miasta Rzeszowa, Warszawskiej Jesieni Poezji, Złotego Pióra Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i Nagrody Wojewody Podkarpackiego.

 

    Nasi mali czytelnicy z Przedszkola Nr 9 i 38 przywitali Panią Stanisławę Kopiec wesołą piosenką, która wprowadziła miłą atmosferę i wywołała uśmiech na twarzy naszego gościa.

 

"Witaj gościu,
witaj nam.
My lubimy Ciebie,
my lubimy Ciebie.
Bądź wśród nas"

 

    Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały czytanych wierszy, ze zbiorków wierszy : „Pokój dziecięcy”, „Gospodyni Mucha”, „Czarodziej”. Wiersz pt. „Pewna pani i kot” przybliżył dzieciom postać poetki, dzieci po wysłuchaniu odgadły kim jest owa Pani - czyli nasz gość.

 

    Poetka była mile zaskoczona i wzruszona wspólną recytacją przez dzieci wiersza „Boża Krówka”. Autorka sięgnęła do wspomnień o swoim dzieciństwie, z chęcią opowiadała o dziecięcych marzeniach i początkach swojej przygody z poezją, która trwa do dzisiaj. Pani Stanisława Kopiec wyczerpująco odpowiadała na liczne pytania dzieci dotyczące inspiracji i tematyki wierszy. Zapytana o najbliższe plany zawodowe, autorka zapowiedziała ukazanie się zbioru wierszy dla dzieci „Śliwki i wiśnie”.

 

    Spotkanie dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły naszemu gościowi piękne róże, a następnie ustawiły się w kolejce po autografy.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: