Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2008

"Pora Kryminału" - spotkanie z Mają Kotarską

19-11-2008

    W pochmurny listopadowy wieczór 19 listopada nastała w naszej bibliotece - Pora Kryminału. Festiwal 4 Pory Książki - Pora Kryminału zawitał także do Rzeszowa. Mieliśmy przyjemność gościć pisarkę - panią Maję Kotarską - autorkę powieści kryminalnych takich jak: "Dracena przerywa milczenie", "Strusie jajo" i innych.

 

"W jaki sposób roślina rozpozna mordercę: po zapachu, rysach twarzy, wyczuje negatywne wibracje?...
- Hipotezy na ten temat są różne. Przyjmijmy, że odbierają promieniowanie właściwe dla każdego człowieka. Zresztą, dla nas najważniejszy jest fakt, że rośliny potrafią przyswajać i przekazywać informacje, widzą, słyszą, czują a dzięki rozwojowi nauki potrafią się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami".

 

    Cytowany fragment pochodzący z powieści kryminalnej "Dracena przerywa milczenie" zainicjował ciekawą dyskusję na temat inteligencji roślin oraz kontaktów człowieka z domowymi roślinami. Pani Maja Kotarska jako biolog z wykształcenia starała się przekazać uczestnikom spotkania swoją wiedzę na temat, który wykorzystała zresztą jako jeden z głównych wątków w swojej powieści.

 

    Opowiedziała o swoich doświadczeniach życiowych w poszukiwaniu zawodu idealnego, pracy naukowej jako doktorantki w Instytucie Biologii oraz początkach swojej kariery pisarskiej, która rozwija się w bardzo pozytywnym kierunku, co owocuje kolejnymi powieściami. Autorka podkreślała, że pisanie książek sprawia jej ogromną przyjemność i daje satysfakcję, dlatego z pisarstwem wiąże swoja przyszłość. Podzieliła się także uwagami na temat pracy związanej z nową powieścią.

    Atmosferę i klimat podkreślał podkład muzyczny i scenografia wystylizowana zgodnie z tematem przewodnim "4 PORY KSIĄŻKI - PORA KRYMINAŁU". Miłym akcentem spotkania była "LOTERIA DOBREGO KRYMINAŁU".

 

    Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, nasz gość chętnie odpowiadał na zadawane pytania, a uczestnicy spotkania wyrażali swoje opinie i odczucia na temat gatunku powieści kryminalnej, nie zabrakło także poważnych i humorystycznych dyskusji.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: