Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2007

Lato w mieście 2007

24-08-2007

    WiMBP Filia Nr 6 tradycyjnie od lat zorganizowała dla dzieci spędzających wakacje w domu różnorodne formy zajęć. W ciągu wakacyjnych dni młodzi czytelnicy brali udział w następujących cyklach zajęć: "Zabawa z bajką", "Sztuka nie tylko dla dzieci", "W stronę sportu" oraz z zakresu edukacji europejskiej.

 
    Celem naszej akcji było uatrakcyjnienie czasu wolnego dzieciom i młodzieży, rozwijanie sprawności manualnych, wyobraźni twórczej, czerpanie przyjemności z zabaw muzyczno-ruchowych a przede wszystkim rozpowszechnianie przekonania, że wspólne zabawy z rówieśnikami mogą uczynić młodego człowieka swobodniejszym i szczęśliwszym.
 

    Szczególną popularnością cieszyły się zabawy muzyczno-ruchowe, konkursy plastyczne i literackie oraz zajęcia z zakresu edukacji europejskiej.


    Niewątpliwie najciekawszą atrakcją była wycieczka plenerowa z cyklu: "Poznajemy swój region" do rezerwatu przyrody zwanego "Lisią Górą", najbliższej okolicy Nowego Miasta. Podczas pobytu na łonie przyrody dzieci brały udział w różnorodnych zabawach ruchowych, manualnych oraz rozwijały wyobraźnię twórczą tworząc obrazy manualne z cudów natury.


    Cieszymy się, że większość dzieci i młodzieży spotyka się z nami od lat, systematycznie przychodząc na zajęcia, lubią spędzać czas w bibliotece.
 

    Na zakończenie spotkań wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali słodycze i pluszowe maskotki. Wśród zebranych przeprowadzono plebiscyt na najsympatyczniejszego uczestnika zajęć oraz najciekawszą formę pracy. Większością głosów uczestników najsympatyczniejsza okazała się Matylda Klimasz a najciekawszą zabawą ruchową "Tunel".

 

    Ogółem w akcji "Lato w mieście - 2007 zorganizowanej przez Bibliotekę wzięło udział 457 uczestników.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: