Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2007

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

12-10-2007

    12 października biblioteka zorganizowała imprezę urodzinową ulubionemu Książkowemu Misiowi. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem dzieci w holu biblioteki oraz zaproszeniem do obejrzenia wystawy plastycznej pt. „Kubuś Puchatek i jego Przyjaciele”.

 

    Następnie udaliśmy się „pociągiem bibliotecznym” w daleką podróż do Stumilowego Lasu. Warunkiem wstępu do pociągu był specjalny „misiowy bilet”. W trakcie jazdy konduktor sprawdzał bilety, zadając dzieciom pytania o ulubionego bohatera bajkowego. Dzieci śpiewając piosenkę pt. „Jedzie pociąg z daleka” dotarły do stacji „Stumilowy Las”. Zawiadowca stacji zaprosił wszystkie dzieci na spotkanie z ulubionym Misiem.

  

    Tam czekała na nich niespodzianka. Pani Elżbieta Winiarska aktorka Teatru „Maska” powitała dzieci i zaprosiła do wysłuchania opowiadania pt. „Magiczne słowo”. Lekturze towarzyszyła rozmowa aktorki z dziećmi o wpływie czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam na nasze wzajemne zachowanie.

  

    Ponadto dzieci wykazywały się znajomością książek o ulubionym Misiu, wymieniając poszczególnych bohaterów książkowych. Oglądając portrety mieszkańców lasu, każde dziecko przyklejało kolorowe serduszko przed portretem swojego ulubieńca. Chcąc uczcić urodziny Jubilata dzieci wykonały specjalnie dla niego laurkę beczułeczki na miód.

 

    Uwieńczeniem przyjęcia urodzinowego był „Pączkowy Tort” ufundowany przez cukiernię „Mikołaj”, odśpiewanie Jubilatowi 100 lat i wręczenie kartki urodzinowej z życzeniami „wszystkiego największego”.

 

    Wspólne biesiadowanie w towarzystwie Jubilata oraz honorowego gościa pani Elżbiety Winiarskiej upłynęło w bardzo przyjemnej i uroczystej atmosferze.
Przyjęcie bardzo podobało się dzieciom, wszystkie wypożyczyły sobie książki o bohaterach bajkowych.

 

 

    WiMBP Filia Nr 6 – Nowe Miasto składa serdeczne podziękowania właścicielom cukierni „Mikołaj” za przepyszne pączki ufundowane z okazji „Urodzin Książkowego Misia”.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: