Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2007

„Pora miłości” – relacja ze spotkania autorskiego z poetką Anną Mirosławą Nowak

29-11-2007

    Dobry wieczór miłości, dobry wieczór tej, która zjawia się jak wiatru powiew – słowami tekstu wiersza autorki powitaliśmy wszystkich uczestników spotkania z panią Anną Mirosławą Nowak, autorką wielu tomików poezji, laureatką ogólnopolskich Konkursów Literackich, laureatką Złotego Pióra.


    Wsłuchując się w słowa wierszy zawartych w tomikach poezji m.in.: „Umykający świat”, „Zatańczyć zieloną wiosną, „Mozaika”, „Lato w Konfiturach”, oraz „Pora miłości” - szóstej propozycji poetyckiej tej nadwrażliwej wobec szarości i banalności życia poetki, ulegliśmy szczególnej magii i czarowi. Wiersze czytane przez uczennice z Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie oraz samą autorkę sprawiły, że czar poezji dostarczył zebranym wielu wzruszeń i refleksji.
 

    Koneserzy kameralnego słowa mieli okazję poznać piękno miłości uczuć, o których pisze poetka w tomiku „Pora miłości”. Wspólnie z naszym gościem próbowaliśmy wzbudzić uczucia, pamiętając, że miłość, tak jak wszystko potrzebuje pokarmu by żyć, a uczucie zaś nowych wrażeń, wyzwań i możliwości. Poetka nawiązała do nurtu kobiecości w literaturze współczesnej, pozostawiła wrażliwemu czytelnikowi głęboką refleksję o tęsknocie, marzeniach, spełnieniu i niespełnieniu.
 

    Czar poezji wszystkim zebranym dostarczył wielu wzruszeń i refleksji, być może spróbujemy zmienić coś w naszych uczuciach, być może poezja będzie nam towarzyszyć nie jako przypadkowy przechodzień, ale jako dobry przyjaciel...

 

    W atmosferze zapachu świec, parzonej herbaty, magii wróżb andrzejkowych mieliśmy sposobność na wyzwolenie nowych emocji i uczuć, a przede wszystkim kultywować tradycję spotkań, które łączą ludzi i pozostawiają trwały ślad w pamięci.

 

    Miłym gestem ze strony czytelników były przekazane słowa podziękowania za wiersze pełne piękna i subtelności, oraz wręczenie symbolicznych kwiatów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: