Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2018

Momenty wychowawcze: Depresja, przygnębienie u nastolatków - wykład psychologa Anny Ziarnik w Filii nr 5 - relacja

21-01-2019

Momenty wychowawcze: Depresja, przygnębienie u nastolatków

- wykład psychologa Anny Ziarnik w Filii nr 5

Według badań co 3 nastolatek zmaga się z depresją. Nie każdy trafia do specjalisty, a depresja u nastolatków i dzieci objawia się często zupełnie inaczej niż u osób dorosłych. Często nagła zmiana zachowania dziecka przypisywana rozwojowi, jak np. bunt czy agresja, to sygnał poważnego problemu. O tym jak depresję rozpoznawać, jak leczyć, co robić by w świecie tak gwałtownych i szybkich przemian, gdzie stres jest elementem egzystencji, znaleźć sposoby regulacji napięć i radzenia sobie z przygnębieniem, mówiła czytelnikom Filii nr 5, psycholog Anna Ziarnik, podczas grudniowej prelekcji w Filii nr 5. Pani psycholog, która ma bogate doświadczenie zawodowe, podzieliła się z uczestnikami nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale też udzieliła nam cennych rad i podpowiedzi. Zrobiła to w miły, przyjazny, nastawiony na dialog i budowanie relacji sposób, co niewątpliwie wpłynęło na wyjątkową atmosferę tego kameralnego spotkania w zimowy, grudniowy wieczór, w Filii nr 5.

A. Wiśniowska

Wykład został sfinansowany z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego dla Osiedla Budziwój na rok 2018

------------------------------------------------------------------------