Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2018

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską - pisarką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii nr 5 - relacja

21-01-2019

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską - pisarką książek

dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Filii nr 5

W ramach realizowanego projektu DKK, Klubowiczki, młodzież oraz dzieci z rodzicami wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką Barbarą Kosmowską, które odbyło się w 21 listopada w Filii nr 5 WiMBP w Rzeszowie. To były niezapomniane, przepełnione niezwykle przyjemną aurą chwile.

Wspaniała, ciepła, mądra osoba Barbary Kosmowskiej sprawiła, że to pokoleniowe spotkanie stało się okazją do zapoznania się z najważniejszymi problemami zawartymi w utworach pisarki: samotnością, wyobcowaniem, stereotypami, cierpieniem… obecnymi zarówno w jej twórczości dla dzieci, młodzieży jak też dorosłych. Pisarka opowiadała dlaczego sięga po tak odważne i trudne tematy i skąd czerpie inspirację. Wyjaśniała, że chce być autentyczna w opowiadanych historiach, więc dba o szczegóły związane z językiem i kreowaną rzeczywistością. I za to właśnie cenią ją czytelnicy, którzy po spotkaniu ustawili się w kolejce po autografy i wypożyczyli naprawdę dużo utworów pisarki, zgromadzonych w zbiorach Filii nr 5.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i Pani Barbarze Kosmowskiej ze ten wyjątkowy czas.

Aldona Wiśniowska

----------------------------------------------------------------------