Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18528820 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

„Autorka” – spotkanie DKK dla dorosłych w Filii nr 5 – relacja

16-11-2016

„Autorka” – spotkanie DKK dla dorosłych – Filia nr 5

 

Lekturą „Autorki” M. Ulatowskiej i S. Skowrońskiego rozpoczęłyśmy kolejny sezon spotkań DKK dla dorosłych w Filii nr 5. Kryminał z domieszką powieści obyczajowej i romansu okazał się wdzięcznym tematem do rozmowy, ale niestety Panie w większości wypowiadały się krytycznie o utworze. Klubowiczki doceniły walory książki: pomysł, ciekawe wątki poboczne, interesujące obserwacje współczesności. Jednak powieści zabrakło pogłębionych sylwetek bohaterów, a to, co było jej dużym plusem, a więc sam pomysł i naprawdę ciekawe wydarzenia drugiego planu, nie zostały umiejętnie zakończone, przez co odbiorca czuł pewien dyskomfort. Zaś nagromadzenie – bez potrzeby – tak dużej ilości postaci epizodycznych sprawiło, że w gąszczu bohaterów, których sylwetki nie były potrzebne, zgubiło się to, co ważne: charyzmatyczny komisarz, dobrze zapowiadająca się pisarka i refleksyjna pani profilerka.

 

Jest to powieść, mimo iż kryminał, z rodzaju lekkich i przyjemnych, tylko czy zostanie w nas na dłużej? Czy pozostawi po sobie rys w naszej pamięci? Zobaczymy. Póki co, zainspirowała nas do dyskusji nad gatunkiem i odbiorem tekstów literackich. Panie wskazywały jakie gatunki literackie lubią czytać, co dane książki im dają. Wybierałyśmy też tytuły utworów na kolejne spotkania. Zapraszamy! Będzie miło i ciekawie.

 

Aldona Wiśniowska

__________________________________________________________________________

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: