Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18497789 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia w Filii nr 5 – relacja

14-11-2016

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia –

Filia nr 5

 

 

W tym roku kalendarzowym, Kubuś Puchatek – najsłynniejszy Miś na świecie, skończył 90 lat. Tyle czasu upłynęło od wydania książki A. A. Milne: „Kubuś Puchatek”, którą pokochały dzieci. Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, co roku zachęca do włączania się w uroczyste świętowanie tego wydarzenia. Z tego powodu, Filia nr 5 zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 27 oraz Publicznego Przedszkola Sióstr Franciszkanek, podczas których wraz z dziećmi i ich opiekunami przypomnieliśmy sobie historię powstania Kubusia Puchatka i bawiliśmy się w gry literackie, inspirowane opowieścią o słynnym Misiu.

 

Wstępem do zajęć była zabawa w odszukiwanie różnic, na obrazkach dwóch misiów: Barnaby i Bazylego. Następnie, dzieci obejrzały prezentację multimedialna ilustrującą historię powstania Kubusia Puchatka oraz sylwetkę autora, jego syna i kraju, w którym narodził się „Kubuś” (Anglii). Kolejno, przedszkolaki wysłuchały głośno czytanej bajki „Kubuś Puchatek. Drzewo pełne miodu”, w wydaniu Disneya. Po czym, odpowiadały na pytania do tekstu ułożone w formie zabawy – śladów prowadzących przez Stuwiekowy Las do domku Kubusia oraz łapania balonika. Nagrodą było przejście przez specjalnie przygotowane drzwi do domku Kubusia, na urodziny. Dzieci odśpiewały „Sto lat” i przygotowały dla Kubusia prezent: mapę, na której przyklejały wizerunki jego przyjaciół i malowały drzewa.

 

Było miło i zabawnie, ale przecież spotkali się miłośnicy Kubusia Puchatka, więc nie mogło być inaczej. Wszystkim dzieciom i opiekunom dziękuję za wspólnie spędzone chwile.

 

Aldona Wiśniowska

 

 ----------------------------------------------------------------------

*Zdjęcia z wizerunkami dzieci umieszczono na stronie www za zgodą rodziców i opiekunów.


GALERIA
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: